Paluküla Hiiemäe Hoiu Seltsingu kutsel kogunes täna hommikul umbes 50 inimest  Kehtna vallas asuvale Paluküla Hiiemäele, et avaldada meelt hiiemäe lõhkumise vastu ning takistada rahumeelselt ebaseaduslike kaevetööde alustamist.

09.45 saatis Kehtna vald Paluküla hiiemäele  buldooseri. Mäele kogunenud grupp püüab takistada mullatööde alustamist.

Hiie kaitsjate eestvedaja Arvi Sepa teatel on olukord Palukülas pingeline, inimesed üritavad lauldes hiit kaitsta.

Hiie kaitsjad vaidlustanud detailplaneeringu, mille menetlemine veel käib.

Hiiemäe kaitsjate teatel saatis Kehtna vald reedel hiiemäele metsatöölised, kes
langetasid puid kavandatava suusakeskuse tõstukite trassidel.

Paluküla hiiemägi asub Kõnnumaa maastikukaitsealal ja selle tipp on võetud muinsuskaitse alla. Hiiemäe nõlvale suusakeskuse rajamise vastu on sõna võtnud looduskaitsjad, taara- ja maausulised. Mäe kaitseks keskkonnaministrile saadetud pöördumisega on ühinenud ligi 2000 inimest.

ETV