Nõmme Tee Selts Mittetulundusühing, reg. 80085163

Lp. Kultuuriminister

Suur-Karja 23, 15076 Tallinn

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Meie 02.12.2004

Kõnnumaa maastikukaitseala ja Paluküla Hiiemäe kaitse, Kultuuriministeeriumi Regionaalsete tervisespordikeskuste programmi raha kasutamine

Lugupeetud Kultuuriminister,

Palume Teid üle vaadata Kultuuriministeeriumi regionaalsete tervisespordikeskuste programmist raha kasutamise Kehtna vallavalitsuse poolt, kes on asunud nimetatud rahadega hävitama ühte kultuuri teise poolt. Nimelt - palume kontrollida, kas Kõnnumaa maastikukaitsealale ja pühasse kultusekohta Paluküla Hiiemäel on nende rahadega planeeritavate ehitistega jäädud mõõdukuse piiridesse või ületab planeeritav ehitustegevus nii koha taluvuse kui seaduslikkuse piirid.

Et on mindud üle mõlemate piiride, näitab fakt, et 21.09.04 kehtestas Kehtna vallavolikogu Paluküla puhke- ja spordikeskuse detailplaneeringu, millega soovitakse muuta Kõnnumaa maastikukaitseala kaitse-eeskirja selle kaitserežiimi nõrgendamise suunas. Faktiliselt soovitakse tekitatada vastuvõetamatu pretsedent, kus kohalike detailplaneeringutega hakatakse likvideerima riiklikke kaitsealasid ja põliseestlase pärandkultuuri.

Edastame Teile Nõmme Tee Seltsi 26.11.04 kirja Keskkonnaministeeriumile, milles avame probleemi ja detailplaneeringu sisu ning palume Keskkonnaministeeriumi mitte muuta Kõnnumaa maastikukaitseala kaitserežiimi selle nõrgendamise suunas.

Loodame Teie kaasabile Eesti kultuuri mitmekesisuse säilitamisel, mõõdutundlikkuse ja seaduslikkuse tagamisel planeeringu- ning ehitustegevuses.

Lisa: Nõmme Tee Seltsi kiri Keskkonnaministeeriumile 26.11.2004

Lugupidamisega