08.11.2004 kl 15.00

Kehtna vallavanem Kalle Toomet tuli koos politseiga Palukülla ja nõudis hiie kaitsjate lahkumist. Tegemist olevat Kehtna valla maaga ja sanktsioneerimata miiting segavat mullatööde alustamist. Hiie kaitsjad teatasid, et tegemist on laagriga ja korjasid plakatid kokku.

Peale pooletunnist järelemõtlemisaega sõlmisid hiie kaitsjad Toometiga kompromisskokkuleppe, mille kohaselt täna masinaid mäele ei saadeta, juhul kui meeleavaldajad lammutavad oma püstkoja. Praeguseks hetkeks on püstkoda maha võetud ja buldooser mäe juurest ära veetud. Meeleavaldajad seisavad ja istuvad lõkke ümber.

Politsei ähvardas hiie kaitsjaid sanktsioneerimata meeleavalduse eest 12000kroonise rahatrahviga. Pole teada, kas politsei kavatseb täna meeleavaldajate vastu jõudu kasutada. Hetkel politseiautosid hiiemäe juures pole. Paluküla Hiiemäe Hoiu Seltsingu esindaja Arvi Sepa sõnul otsustavat Kehtna vald oma järgmised sammud kelle neljaks.

Mavalla Koda